WhatsApp sonunda beklenen bombayı patlattı, Telegram’ı ve diğerlerini silebilirsiniz

WhatsApp, bünyesine yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Şirketin son beta sürümünde tespit edilen bu yeni özellik, yakın mesafede bulunan kullanıcıların birbirleriyle dosya paylaşımı yapabilmesine olanak tanıyacak. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar yalnızca internet bağlantısı üzerinden değil, aynı zamanda fiziksel olarak birbirlerine yakın olduklarında da veri alışverişinde bulunabilecekler.

Yeni geliştirilen bu özellikle birlikte, WhatsApp kullanıcıları kısa mesafe dosya transferlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek. İki kullanıcının birbirine dosya göndermek için hem fiziksel olarak yakın olmaları hem de işlem için karşılıklı onay vermeleri gerekecek. Bu, özellikle büyük dosyaların transferi için büyük bir kolaylık sağlayacak. Örneğin, bir video veya büyük bir fotoğraf albümü hızlı bir şekilde ve kolayca paylaşılabilecek.

WhatsApp yepyeni bir özellikle geliyor!

Güvenlik konusunda da WhatsApp, kullanıcılarının mahremiyetini korumaya devam ediyor. Yeni dosya paylaşım özelliği, WhatsApp’ın uçtan uca şifreleme protokolünü kullanarak gerçekleştirilecek. Bu sayede, gönderilen dosyaların yalnızca gönderici ve alıcı tarafından erişilebilir olması sağlanacak. Üçüncü tarafların veya hatta WhatsApp‘ın kendisinin bu dosyalara erişimi olmayacak.

Şu anda beta aşamasında olan bu özellik, genel kullanıma sunulmadan önce test süreçlerinden geçecek. Ancak, WhatsApp kullanıcıları bu yeni özelliğin platforma resmi olarak eklenmesini dört gözle bekliyor. Yeni dosya paylaşım özelliğinin kullanıcılara sunulması, platformun kullanım kolaylığını ve işlevselliğini bir adım daha ileriye taşıyacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir